برگزاری مجامع عمومی عادی به طور فوق العاده و فوق العاده صندوق

مجامع عمومی عادی به طور فوق العاده و فوق العاده صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری با حضور اکثریت سهامداران روز سه شنبه 4 مهر ماه 1396 در  محل سالن سگال سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد.

در این مجمع دکتر ولدان رئیس هیئت مدیره صندوق در سخنان خود با تشریح مقدمات وفعالیت هایی که در سال 95 برای ایجاد صندوق انجام گرفت ،گزارشی از عملکرد هیات مدیره را ارائه نمود و اظهار داشت: هیات مدیره صندوق با درج فراخوان به 31 شرکت دانش بنیان از آنان برای عضویت در صندوق دعوت به‌عمل آورد و این اعضا هریک با واریز حق عضویت خود و با کمک سازمان تحقیقات، سرمایه اولیه ای را فراهم نمودند

که به ترتیب سهم 51 درصد برای شرکت ها و 49 درصد برای سازمان منظور گردید. در مجموع با واریز مبلغ 274 میلیون تومان توسط شرکت های دانش بنیان و 263 میلیون و سیصد هزار تومان از طریق سازمان تحقیقات، صندوق مجموعا” با سرمایه 537 میلیون تومان شروع به کار نمود.

وی افزود : هیات مدیره صندوق امیدوار است از طریق فراخوان جدید و عضویت تعداد بیشتری از شرکت های کشاورزی و دانش بنیان و همچنین مساعدت سایر دستگاه ها از جمله سازمان تحقیقات کشاورزی، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفائی بتواند سرمایه صندوق را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش دهد و از این نظر سرمایه صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی را به سایر صندوق های مشابه در سطح کشور نزدیک سازد.

دکتر ولدان اضافه نمود: چنانچه صندوق بتواند سرمایه خود را افزایش دهد طبیعتا با تغییر آئین نامه اعطای تسهیلات خواهد توانست سقف اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان را بالا ببرد. وی با تشریح برنامه های آینده برای صندوق، به راه اندازی سامانه الکترونیکی شرکت های دانش بنیان توسط سازمان تحقیقات اشاره نمود که می تواند رسالت اطلاع رسانی و افزایش فعالیت های اعضا را به دنبال داشته باشد.

در ادامه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده با انتخاب رئیس، ناظرین و منشی جلسه با دستور بررسی و تصویب اصلاحیه بودجه سال مالی 95-96 و بودجه پیشنهادی هیئت مدیره برای سال 96-97 وارد دستور شد و پس از بحث و بررسی اصلاحیه بودجه و بودجه پیشنهادی به تصویب مجمع رسید.

پس از پایان مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده مجمع عمومی فوق العاده با رعایت کلیه تشریفات قانونی با دستور پیشنهاد تفویض اختیار افزایش سرمایه صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی به هیئت مدیره برای تغییر سرمایه از پانصد میلیون تومان به سی میلیارد تومان طی 3 سال آینده مطرح شد که این پیشنهاد نیز با اکثریت آرا به تصویب اعضا رسید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.