دیدار رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی بهمراه جناب آقای دکتر ابراهیمی؛ مشاور رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با حضرت آیت الله عالمی نماینده محترم ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی

دکتر مجید ولدان؛ رئیس هیئت مدیره؛ و مهندس داریوش شهریاری؛ مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی؛ بهمراه جناب آقای دکتر ابراهیمی؛ مشاور رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی؛ با حضرت آیت الله عالمی؛ نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی؛ دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که در تاریخ 1396/10/20 صورت پذیرفت، جناب دکتر ابراهیمی؛ با بیان این مطلب که: شرکت های دانش بینان حلقه اتصال صنعت و دانشگاه می باشند که طی سالهای گذشته مغفول مانده اند خاطر نشان کرد که: این صندوق در راستای توسعه این شرکت ها در جهت انتقال فناوری به بخش کشاورزی فعالیت می نماید.

در ادامه شرح مفصلی از فعالیت های صندوق و همچنین فعالیت های شاخص سهامداران، کالا و خدمات ارائه شده توسط ایشان و همچنین اشتغالزایی طرح های در حال انجام توسط رئیس هیئت مدیره صندوق؛ به نماینده ولی فقیه گزارش گردید.

در بخش دیگری از این دیدار مدیرعامل صندوق؛ با توضیحاتی در خصوص شرکت های سهامدار صندوق و طرح های در حال انجام ایشان خواستار حمایت های بیشتر از شرکت های دانش بنیان و پژوهش محور در جهت رشد تعالی این شرکت ها شد.

وی خاطر نشان کرد: در راستای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در حال حاضر بهترین راه توسعه این شرکت ها و اشتغالزایی در بخش کشاورزی، هدایت سرمایه های عام المنفعه به این شرکت ها با رویکرد تسهیلاتی است تا با توجه به هزینه پائین ایجاد اشتغال برای هر نفر در شرکت های دانش بنیان بخش کشاورزی افراد بیشتری جذب بازار کار گردند.

در ادامه این جلسه حضرت آیت الله عالمی؛ از گزارش ارائه شده توسط صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی تشکر کرده و فرمودند: اساس اسلام بر آموزش و دانش بنا شده است که و این دانش در کشاورزی بسیار با اهمیت است.

رئیس ستاد زکات کشور در ادامه فرمودند: تمام علوم امروزی در قرآن مصداق دارند و آیات زیادی در تایید آن وجود دارد بیش از 1000 آیه در قرآن به کشاورزی ، منابع طبیعی و محیط زیست اشاره دارد که تمام این آیات مظهر زیبایی حق تعالی می باشد و در قرآن و معارف توصیه بر این است که منابعی که خداوند در اختیار بشر قرار داده است به نحو احسن استفاده گردد، بحمد الله صندوق راه درستی را انتخاب کرده ولی باید با در نظر گرفتن جوانب و اضلاع کار حرکت نماید تا به درستی در مسیر خدمت قرار گیرد و نهاد نمایندگی ولی فقیه در این مسیر از هیچ کمکی به صندوق فروگذار نخواهد کرد.

در جمع بندی این دیدار مقرر شد : صندوق برنامه ای برای بازدید از طرح های شرکت های دانش بنیان سهامدار صندوق فراهم نماید و همچنین مطالب و برنامه ای را در خصوص شرکت های دانش بنیان و فعالیت های آنها در بخش کشاورزی و تاثیرات آن را جهت طرح در مجلس خبرگان رهبری به دفتر نماینده ولی فقیه در وزرات جهاد کشاورزی تدوین نماید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.