پرداخت تسهیلات ارزان به شرکت‌های دانش بنیان حوزه کشاورزی

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی از ارایه تسهیلات ارزان قیمت به شرکت‌های دانش بنیان حوزه کشاورزی خبر داد و گفت: این خط اعتباری ۳۳ میلیارد تومان برای حمایت مالی و تأمین سرمایه در گردش شرکت‌های دانش بنیان تخصیص داده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛ به نقل از روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، ساسان والی‌زاده، سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی در برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در بخش ویژه «باسخنگویان» در خصوص بررسی عملکرد وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به برگزاری یک نشست بین وزارت جهاد کشاورزی و وزارت راه و شهرسازی و امضای تفاهم نامه گفت: با امضای این تفاهم نامه، از این پس، پایش و صیانت از اراضی ملی و دولتی منسجم و یکپارچه خواهد شد و از دست اندازی‌ها به اراضی ملی و دولتی جلوگیری خواهد شد.

وی افزود: دکتر خاوازی وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد این تفاهم نامه باعث خواهد شد از فضای بخشی نگری خارج شویم و این مسئله، به سود منافع کشور و آیندگان خواهد بود.

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی از ارایه تسهیلات ارزان قیمت با سود ۴ درصد به شرکت‌های دانش بنیان حوزه کشاورزی خبر داد و اظهار کرد: این خط اعتباری ۳۳ میلیارد تومان برای حمایت مالی و تأمین سرمایه در گردش شرکت‌های دانش بنیان تخصیص داده شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری مجموعاً ۱۹,۶ درصد از مجموع صادرات کشور را محصولات کشاورزی صنایع غذایی تشکیل داده و نسبت به سال‌های گذشته رشد ۶۶ درصدی را در این بخش شاهد هستیم.

والی زاده با بیان اینکه سامانه یکپارچه حلال راه‌اندازی شده است، اظهار کرد: برای اینکه ایران قطب منطقه ای و بین المللی حلال باشد، این سامانه راه‌اندازی شده است و در این فرآیند همه شرکت‌های وارد کننده و انجمن‌های مربوطه در کشتارگاه‌های داخلی و خارجی دخیل هستند.

وی درباره وضعیت برگ سبز چای بیان کرد: تاکنون بیش از ۸۰ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران خریداری شده است که این میزان خرید نسبت به سال قبل حدود ۱۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.والی زاده با اشاره به این که این مقدار چای خریداری شده، حدود ۱۸ هزار تن چای خشک خواهد بود، پیش‌بینی کرد: تا پایان فصل برداشت، ۱۳۰ هزار تن برگ سبز چای خریداری شود که حدود ۳۳ درصد نیاز کشور را تأمین می‌کند.

مرجع خبر: پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی و صنایع غذایی ایران

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.