مطالعات در مورد فرآیند سرمایه گذاری خطر پذیر (VC) بخش اول

مطالعات در مورد فرآیند سرمایه گذاری خطر پذیر (VC) بخش اول

چکیده ها

این پایان نامه مرکب از یک بخش مقدماتی ، شامل تعریف سرمایه گذاری ریسک پذیر ، تاریخچه سرمایه گذاری در سوئد ، و یک مرور کلی در مورد روند سرمایه گذاری و چهار مقاله مربوط به سرمایه گذاری و فرآیند سرمایه گذاری است.


مقاله 1 :

استانداردسازی استراتژی های قراردادی مورد استفاده در صنعت سرمایه گذاری سوئد را بررسی می کند. این مطالعه براساس داده های پرسشنامه در مورد استفاده از قراردادهای پبمانکاری ساخته شده است. نتایج ما نشان می دهد که بیشترین اختلاف در بین کسانی که مزیتهای مختلف سرمایه گذاری دارند رخ می دهد. به نظر می رسد دو فرهنگ سرمایه گذاری متمایز وجود دارد که گزینه های پیمانکاری را در این گروه ها کنترل می کنند. یافته های ما به طور کلی با انتظارات مطابق با تئوری سازمانی مطابقت دارد.
مقاله 2 :

به بررسی شیوه های ارزیابی شرکت های سرمایه گذاری در دو زمینه اقتصادی مختلف ، در رونق اقتصادی سال 1999 و در رکود بازار 2002 با استفاده از طرح مطالعه موردی تجربی با یک مورد مبتنی بر یک شرکت واقعی است. برخلاف انتظارات ما ، در شرایط کسادی و رکود اقتصادی ، سرمایه گذاران VC از مدل های ارزشیابی کمتری نسبت به زمان های رونق استفاده می کنند. سهم اصلی تحقیق ما افزایش دانش روشهای ارزیابی سرمایه داران در شرایط مختلف بازار است. همچنین می تواند به محققان کمک کند تا نظریه های مناسب تری را برای ارزیابی ، مدل های ارزشیابی و عملکرد ارزش گذاری ارائه دهند.
مقاله 3 :

به طور تجربی ارتباط بین حاکمیت ، اعتماد و عملکرد را براساس پرسشنامه ای که برای کارآفرینان شرکتهای دارای سرمایه گذاری در سوئد ارسال شده است ، بررسی می کند. نتایج حاکی از آن است که سطح اعتماد بین سرمایه گذار و کارآفرین بر رابطه بین مدیریت VCs و عملکرد شرکت نمونه تأثیر می گذارد.
مقاله 4 :

استراتژیهای خروج و فعالیتهای جهت دار خروجی را در بین کارآفرینان در روابط سرمایه گذاری مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. این تحقیق بر تأثیر سازمان سرمایه گذاری (مستقل ، بخش دولتی و تابعه) بر استراتژی و فعالیت های خروجی محور متمرکز است. نتایج حاکی از آن است که شرکتهایی که دارای استراتژی فروش تجاری هستند نسبت به سایر استراتژی های خروج ، تمایل به خروج فعالیت بالاتری دارند. علاوه بر این ، نوع سازمان سرمایه گذاری (VC ) درگیر (به ویژه هنگام مقایسه VC های مستقل خصوصی با VC های بخش دولتی) همچنین بر استراتژی ها و فعالیت های خروج تأثیر می گذارد.

مقالات پیوست:

  1. نظریه سازمانی و عقد قرارداد سرمایه گذاری VC: تجربه سوئد.
  2. بنگاههای سرمایه گذاری چگونه برای سرمایه گذاری کارآفرینی می کنند؟
  3. تأثیرات حاکمیت و اعتماد بر عملکرد در یک رابطه سرمایه گذاری.
  4. استراتژی خروج و شدت فعالیتهای مربوط به خروج در بین کارآفرینان با حمایت سرمایه گذاری در سوئد.
  1. 1.مقدمه

شکل گیری و رشد شرکتهای کوچک و متوسط (SMEs) به عنوان یکی از مهمترین عوامل رشد اقتصادی شناخته شده است. (Storey 1994، Davidsson et al. 1996). دسترسی به سرمایه در معرض خطر (سرمایه عدالت) اغلب به عنوان یک شرایط مهم برای شرکتهای کوچک و متوسط و سرمایه گذاری های جدید تأکید می شود تا بتوانند فرصتهای رشد را دنبال کنند.

(Ds 1994: 52؛ SOU 1996: 69؛ SOU 1993: 70؛ کمیسیون اروپا ، 1998)

به دلیل سابقه کم مدت فعالیت و عدم وجود گردش مستمر پول نقد، شرکتهای جوان که در آغاز مرحله رشد قرار دارند ، اغلب با دسترسی به وام متداول مشکل دارند.

تأمین مالی شرکت با سرمایه کارآفرین معمولاً تامین نمی شود زیرا این منابع معمولاً یا از قبل استفاده می شوند و یا بسیار اندک هستند. ( William Bygrave and Jeffry Timmons recorded several comments, 1992 ). علاوه بر این ، شرکت های جدید در حال توسعه سریع، به ندرت می توانند سرمایه مورد نیاز برای توسعه سریع خود را تامین کنند (Brophy 1996). سرانجام تأمین اعتبار سهام، روشی مناسب تر برای تأمین بودجه شرکت های سرمایه گذار جوان در حال رشد می باشد نسبت به گرفتن وام، زیرا دومی (گرفتن وام ) از معایب افزایش ریسک مالی یک شرکت برخوردار است. (عمدتا به دلیل استهلاک و نرخ بهره). مشکلات یافتن یا تامین سرمایه رشد برای شرکتهای کارآفرین غالباً به عنوان Equity Gap گفته می شود.)گروهی از افراد که به صورت شخصی برای سرمایه گذاری و حمایت از مشاغل نوظهور و رو به رشد مستقر در اسکاتلند مستقر شده اند.) (Wetzel 1983)

علاوه بر Equity Gap، شرکت های کوچک با پتانسیل رشد بالا نیز تمایل به داشتن Competency gap دارند (Competency gap به عنوان تفاوت بین سطح شایستگی فعلی کارکنان و سطح شایستگی موردنیاز تعریف می شود.) (Barth 1999)توسعه بواسطه ایده تا تبدیل شدن به شرکت بالغ ، پیچیدگی مدیریت شرکت را افزایش می دهد و دائماً مطالبات جدیدی را برای مدیریت شرکتها مطرح می کند ( Barth 1999,Klofsten,1992,Greiner 1972). با پاسخ گویی به نیاز به سرمایه و صلاحیت ، بازار سرمایه گذاری (VC) موقعیت مناسب خود را پیدا کرده است. توانایی اتصال این competency gaps در حقیقت پیش شرط لازم برای وجود بازار سرمایه گذاری (VC) است.

شرکتهای سرمایه گذاری (VC) شرکتهایی هستند که برای سرمایه گذاری در مرحله اولیه (بذر و شروع کار) یا سرمایه گذاری توسعه (اصطلاح سرمایه گذاری در بخشهای بعدی به طور کامل مورد بحث قرار گرفته است) متخصص هستند. ضرورت انجام این کار دلالت بر این دارد که آنها نه تنها به سرمایه گذاری در رشد نیاز دارند بلکه با مهارت ها و توانایی های لازم برای کمک به شرکتهای کارآفرین به رشد خود ادامه می دهند.

موفقیتهای شناخته شده از پشتیبانی شرکتهای سرمایه گذار، به طرح سرمایه گذاری ایالات متحده شهرت جهانی داده است که سایر کشورها به دنبال تقلید از این مدل هستند.
صنعت سرمایه گذاری در آمریکای شمالی نقش مهمی در توسعه چندین شرکت موفق آمریکایی مانند مایکروسافت ، اپل و اینتل داشته است (یورگنسن و لوین ، 1984)

Bygrave and Timmons (1992 ، صفحه 1) با تأکید بر اهمیت صنعت سرمایه گذاری:
“این [سرمایه گذاری] نقش مهمی در فرآیند کارآفرینی ایفا کرده است: ایجاد ارزش اساسی که باعث رشد و نوسازی اقتصادی می شود. از نظر اشتغال زایی ، محصولات و خدمات نوآورانه و خلاقانه ، نشاط رقابتی و نشر روحیه کارآفرینی ، سهم آن بسیار چشمگیر بوده است. شرکتها و صنایع جدیدی که توسط سرمایه گذاران شکل گرفته اند ، مسیر را برای زندگی و کار خود تغییر داده اند.

طی دو دهه گذشته ، بازارهای سرمایه گذاری به طور گسترده در سراسر جهان پدیدار شده است. امروزه بازار سرمایه گذاری در اروپا فاصله زیادی از بازار سرمایه گذاری ایالات متحده ندارد. براساس آمارهای اخیر انجمن سرمایه گذاری اروپا(EVCA)نزدیک به 15 میلیارد یورو توسط شرکتهای سرمایه گذاری مستقر در اروپا در سال 2005 سرمایه گذاری شده است.

این رقم تقریباً 86 درصد از سهم بازار ایالات متحده است. (انجمن سرمایه گذاری ملی ، 2006). بازار سرمایه گذاری سوئد روند رشد اروپا را دنبال کرده و امروز یکی از پیشروترین بازارهای سرمایه گذاری در اروپا است. هنگام محاسبه سرمایه گذاری های سهام خصوصی در سال 2005 به عنوان درصد کل تولید ناخالص داخلی ، سوئد دومین سرمایه گذار بزرگ (بعد از دانمارک) است.

انجمن سرمایه گذاری خصوصی سوئد(SVCA امروز (مه 2006) 114 عضو فعال دارد که شرکت های بزرگی هستند که در مجموع تقریباً 500/ 1 سرمایه گذاری کل می باشند. نمونه هایی از شرکتهای موفق در سوئدکه از طریق سرمایه گذاری به Altitude, Pricerunner, SQS, Fingerprint, Axis, Artimplant, and C-technologies.

رشد بازار سرمایه گذاری با این حال بدون مزاحمت نبوده است. ترکیدن حباب اینترنت و dot-com (حباب دات-کام یک حباب اقتصادی در خلال سالهای ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۰ میلادی بود که طی آن بازارهای بورس سهام کشورهای صنعتی دنیا شاهد رشد سریع ارزش مالی شان بودند که از رشد بخش اینترنت و شاخه‌های مرتبط با آن ناشی می‌شد. ) در طول سال 2000 نیز اوج تاریخی در تاریخ صنعت سرمایه گذاری را نشان داد. در دوره “حباب” 1998-2000 افزایش قابل توجهی در ارزش گذاری و حجم سرمایه وجود دارد(Ofek and Richardson, 2003). بسیاری از رفتارهای سرمایه گذاران در آن زمان بسیار غیر منطقی تعبیر شد. لامونت و تالر (2003 ، ص 231) حتی استدلال کردند که سرمایه گذاران “غیر منطقی ، متاسفانه بی اطلاع ، سرمایه گذاری در جهت تمایلات غیر عادی می کنند ، یا به دلایل دیگری که مایل به نگه داشتن دارایی های گران قیمت هستند”.

سقوط بازار تأثیر بسزایی در صنعت سرمایه گذاری دارد، به ویژه در ایالات متحده آمریکا. Mark G. Heesen ، رئیس انجمن ملی سرمایه گذاری، در اواسط سال 2003 گفت: “به احتمال زیاد چندین سال طول خواهد کشید تا عملکرد سهام خصوصی کوتاه مدت به سطح عادی بازگردد. تأثیر حباب dot-comنه تنها باعث کاهش قابل توجه در تعداد صندوق های سرمایه گذاری و میزان سرمایه گذاری شده است بلکه بر رفتار سرمایه داران در بازار که “در زندان روانی حباب اینترنت گرفتار بودند” نیز تأثیر داشت. امروزه این صنعت همواره از “استراتژی پس از حباب” صحبت می کند. دوره حباب و رکود اقتصادی لزوم تحقیق در مورد رفتار سرمایه گذاران در بازار سرمایه گذاری را نشان می دهد. محققان وظیفه مهمی برای انتقال تجربه و دانش به منظور تقویت بازار سرمایه گذاری برای آیندگان دارند.

میزان و فعالیت های بازار سرمایه گذاری (ایالات متحده) در حال حاضر به سطح قبل از دوره حباب (1998) بر می گردد.( شرکت پرایس‌واترهاوس‌کوپرز/ انجمن سرمایه گذاری ملی). اوج حباب dot-com سوئد به اندازه آمریکا نبود ، اما این سقوط یک ضربه جدی به بازار سرمایه گذاری سوئد وارد کرد.

نقش فزاینده اقتصادی و اهمیت بازارهای سرمایه گذاری برای ایجاد رشد در جامعه یک بحث مهم برای انجام تحقیقات در زمینه سرمایه گذاری است ، یا همانطور که میسون و هریسون بیان کردند: “سرمایه گذاری در حال حاضر در سطح جهانی به عنوان یک نقش اساسی در نوآوری ، ایجاد ثروت و اشتغال زایی شناخته شده است و به طور فزاینده یک عنصر اصلی در تلاش های دولت در سطح ملی برای بوجود آوردن رشد اقتصادی است. بنابراین مهم است که دانش ما در مورد این روش مالی افزایش یابد.” با این حال ، با وجود اهمیت این موضوع، هنوز هم یک زمینه تحقیقاتی نسبتاً جوان است ، به ویژه در سوئد. همانطور که باری خاطرنشان کرد: “تحقیقات تجربی در مورد سرمایه گذاری پیش از دهه 1990 تقریباً وجود نداشت”.

نمونه دیگر جوان بودن حوزه تحقیق این است که اولین ژورنال دانشگاهی با تمرکز صریح بر سرمایه گذاری (سرمایه گذاری – یک مجله بین المللی امور مالی کارآفرینی) از اواخر سال 1999 آغاز به کار کرد. (البته چندین مجلات دیگر نیز وجود دارد که از اوایل شروع می شود که به طور مکرر تحقیقات سرمایه گذاری را نیز منتشر می کنند ، به عنوان مثال Journal of Business Venturing, Small Business Economics, Entrepreneurship: Theory & Practice, and the Journal of Small Business Management به همین منظور چندین مجلات نیز با تمرکز بیشتر (مانند The Journal of Private Equity) وجود دارد.)

عدم تحقیق در وضعیت سوئد را می توان با این مثال بیان کرد: جستجوی مجلات peer-reviewed در پایگاه داده مقاله EBSCO نخستین منبع تجارت با شرایط جستجو “سرمایه گذاری” و “سوئد” تنها 23 بازدید انجام شده است ، از این بازدیدها فقط سیزده مقاله به طور تجربی در حال مطالعه بازار سرمایه گذاری در سوئد هستند. به عنوان یک مقایسه ، فقط جستجوی اصطلاح “سرمایه گذاری” در مجلات peer-reviewed توسط کارکنان، منجر به 2144 بازدید شد.

یک استدلال آشکار برای نیاز به تحقیقات بیشتر در مورد بازار سرمایه گذاری در سوئد این است که اختلاف در ساختارهای اقتصادی و اجتماعی و محیطهای قانونی و مالی ممکن است ساز و کاری متفاوت از نمونه سرمایه گذاری ایالات متحده را ایجاد کند.
مطالعه بازار سرمایه در حال توسعه مانند سوئد همچنین می تواند دانش عمومی بیشتری در مورد چگونگی ایجاد بازارهای سرمایه گذاری در خارج از ایالات متحده کسب کنید. مطالعات متعددی نشان داده اند که تفاوت حقوقی یا فرهنگی یا جوان بودن یک بازار می توانند نحوه رفتار حامیان بازار را تغییر دهد. به عنوان مثال ، کاممینگ و مکینتاش (2002) نشان دادند که تفاوت در عوامل حقوقی و سازمانی بین ایالات متحده و کانادا اختلافاتی را بین صنایع سرمایه گذاری در دو کشور ایجاد کرده است (به عنوان مثال سرمایه گذاران ایالات متحده به طور کلی سرمایه گذاران متخصص تری هستند).

مثال دیگر توسط بلک و گیلسون (1998) آورده شده است که نشان می دهد چگونه تفاوت ها در سازماندهی و تنظیم بازار سرمایه بر توسعه و رفتار صنعت سرمایه گذار تأثیر می گذارد. پیشنهاد اصلی آنها این بود که سیستمهای سرمایه گذاری بانک محور (مانند آلمان و ژاپن) در مقایسه با سیستم با محوریت بازار سهام در ایالات متحده ، می توانند تأثیر منفی بر صنعت سرمایه گذاری بگذارند. بلک و گیلسون (1998) همچنین توضیحات دیگری درباره تغییرات بین شرکتها در سرمایه گذاری ، به عنوان مثال تفاوت در میزان و قانون صندوق بازنشستگی ، تغییرات در محدودیت ها و کاهش بازار کار و تفاوت های فرهنگی در کارآفرینی مورد بحث قرار دادند.

جنبه های جالب و مهم بسیاری وجود دارد که می توانید هنگام انجام تحقیقات در مورد سرمایه گذاری انتخاب کنید. تقریباً در همه جا وقفه و چالش وجود دارد.

بعنوان مثال ، سرمایه گذاری می تواند از منظر بازار صنعت مورد مطالعه قرار گیرد که در آن تمرکز اصلی درک و تحلیل صنعت سرمایه گذاری از سطح کلان است، مانند تلاش برای یافتن روند رفتارهای بازار. Bygrave و Timmons این دیدگاه را در کتاب خود با استناد به سرمایه گذاری در مسیرهای نادرست داشتند که در آن بحث کردند که چگونه صنعت سرمایه گذاری ایالات متحده شروع به تغییر سرمایه گذاری در مرحله اولیه (آنچه آنها را سرمایه گذاری کلاسیک می نامند) به سمت سرمایه گذاری مرحله بعدی کردند. (سرمایه گذاری “بازرگانی”).